Muzica underatted romaneasca (puteti si rap dar nu exagerat)

#1
salut, raperilor, Aleg sa postez aici, deoarece sunt oameni ce inteleg , sper , ca trebuie sa promovam mai mult muzica asta decat cea comerciala, care suna cam la fel.
eu aleg sa postez topicul asta aici, si sa promovez aceste piese, care mai stiti postati si voi .
Muzica e doar romaneasca, adica artistii..












mai stiu o gramada dar nu mi amintesc acum. cea cu dan balan, eu consider ca merita mai multa atentie, chiar daca suna comercial, videoclipul ridica standardele si plus ca suna si diferit fata de ceea ce auzim de obicei.Si cea cu paul damixie, am ales sa o pun pentru ca e din dj project, si stiu ce piese au facut.

De ce nu am postat rap?? aia nu e muzica underatted? consider ca muzica necesita mai mult decat niste versuri, asa ca da, de asta nu am postat. daca vreti postati voi
Ultima oară modificat Joi Mai 04, 2017 1:23 pm de către AlexManelistu €, modificat 1 dată în total.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Muzica underatted romaneasca (nu rap)

#2
E rap care are si muzica, cum zici tu, nu doar versuri.
De obicei melodiile bune sunt date la radio ( daca nu e rap ).
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: Muzica underatted romaneasca (nu rap)

#3
in fine, piesele astea nu sunt date la radio, din ce am auzit eu, decat cea cu paul damixie parca.

Ca sa intelegi de ce am facut acest topic: muzica buna, are nevoie de vizualizari si recunoastere, pentru ca artistii sa vada si sa faca muzica buna nu comerciala.
Iar daca nu sunteti in tema, multi artisti talentati chiar si raperi, (adrian tutu care a castigat romanii au talent si care voi veti spune ca nu e raper) au ales muzica comerciala pentru a fi mai recunoscuti.

aici nu mai comentati , va rog eu, doar postat muzica underated chiar si rap, daca e buna. multumesc, scopul este sa ajutam si sa distribuim muzica buna si necunoscuta. deci daca se poate, doar postat muzica, nu mai scrieti nimic.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D
Încuiat

Înapoi la “Discutii”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori