[Propunere] Lista neagra de IP

#1
Propunere: Lista neagra de IP sau steam ca e stabil
Print-uri(daca este cazul):-
De unde v-ati inspirat: my self
Crezi ca va ajuta comunitatea? Daca da, la ce?: Va ajuta admini
Descrierea propunerii: De multe ori se intampla sa scapi un codat, si nu-l poti bana neavant dovezi clare, asa ca ma-m gandit la o lista negra de IP. Cum va functiona simplu: De exemplu un codat e pe lista neagra, no el cand se va conecta IP-ul lui o sa fie de culoarea negra nu verde, si langa ip sa scrie si motivul Bula (111.111.11.111 AIM ) se conecteaza. Si mai mam gandit sa se puna o comanda ca sa treci jucatorul pe lista neagra. Aceasta comanda sa fie de la grad Administrator +, ca daca ii dai unui helper acces trece tot srv pe lista neagra.
Enjoy your life. Live it to the fullest.
You have enemies? Good. That means you’ve stood up for something, sometime in your life
If you live long enough, you’ll make mistakes. But if you learn from them, you’ll be a better person
Life is a dream for the wise, a game for the fool, a comedy for the rich, a tragedy for the poor

Re: [Propunere] Lista neagra de IP

#2
#CONTRA
Ce propunere este asta ma? Ideile de genu vin la copii care nu prea dorm si au timp sa gândească.
Din cate știe YO nu există un plugin care sa faca asta + ca orice IP il poti schimba si s-a dus lista drq, mai bn un plugin in -, decât unu in plus care nu face nmc.
Imagine

Re: [Propunere] Lista neagra de IP

#6
Propunere respinsa.

Banati playerii pe steamid. Daca nu isi iau ban pe steamid, atunci banati pe ip.
Ip-urile se schimba si playerii nevinovati pot prinde ip-uri banate si nu vor putea intra pe server.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae
Încuiat

Înapoi la “Propuneri & Sugestii”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori