[Tutorial]Modificare avatar,semnatura de pe forum

#1
Nume Tutorial:Cum iti modifici semnatura si avatarul de pe forum.
Descriere:Am sa va prezint,ilustrat,pasii pentru modificarea avatarului si a semnaturii de pe forum.
Autor: Phx™
Tutorialul:
Pasul 1: Intram pe comunitate,ne logam cu contul dvs. si intram in Panoul utilizatorului:
Imagine
Aici ne va aparea datele care apar si pe profilul dvs. ca in exemplul de mai jos:
Imagine
Pasul 2: In partea stanga observati ca aveti un meniu "Optiuni",apasati pe "Profil" si alegeti mai intai "Modificare Semnatura" pentru a va adauga sau schimba semnatura.
Semnatura = Fotografie,citat,etc. care va aparea la fiecare mesaj pe care il postati pe forum.
Imagine
Pasul 2.1: In meniul "Modificare Semnatura" aveti urmatoarele optiuni:
Imagine
In spatiul liber adaugati link-ul fotografiei intre coduri bb,sau pur si simplu un text.
Pasul 2.2:Aici puteti schimba avatarul de pe forum.
Imagine
Puteti adauga o fotografie din computer-ul vostru sau o adresa URL a fotografiei(url-ul care vi-l da site-ul de upload)
ATENTIE!: Dimensiunile fotografiei nu trebuie sa fie nici mai mic,nici mai mare de 160x250 Pixeli,altfel forumul nu vă va actualiza avatarul. De asemenea trebuie la "Dimensiunile avatarului" sa puneti in prima casuta 160,iar in a doua 250.
Acum puteti apasa butonul "Trimite",iar fotografia de profil va fi actualizata.
Imagine
Daca nu puteti pune avatarul,inseamna ca dimensiunile nu sunt exacte.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [Tutorial]Modificare avatar,semnatura de pe forum

#7
Multumim :-*
Imagine
Imagine
1. In viata exista o singura regula: sa nu ai incredere in nimeni!
2. Daca nu poti sta langa o persoana la rau,nu ai dreptul sa stai langa ea la bine!
3. Iubirea este viata,daca nu iubesti nu poti sa zici ca traiesti!
4. Nu vinde ieftin o prietenie veche,deoarece vei plati scump pentru una noua!
5. Ai fi puternic inseamna a face pe cineva cu inima franta sa zambeasca chiar si atunci cand sufletul tau este ranit!

Înapoi la “Tutoriale Forum Originale”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori