Give away and learn

#1
Haideti sa invatam cateva lucruri din jocuri.

Eu pun diferite intrebari, iar voi incercati sa raspundeti.
Intrebarile consta in diferite citate din jocuri, pe care le spune un personaj, sau chiar intrebari generale de cultura gaming.

Premii: (pentru ca asta va intereseaza pana la urma)
doua raspunsuri corecte - un key random game pe steam.
4 raspunsuri corecte - un premium key pe steam.
7 raspunsuri corecte- licenta cs 1,6
10 raspunsuri corecte - licenta cs go


Raspunsurile mi le dati prin pm.

1. ,,Când un om infrunta propria moarte, gaseste imposibilul ca o bariera realizabila" (hint : un joc din 2005)
2. ,,viata te loveste pe tine când esti prea ocupat sa ti faci o gramada de planuri" (hint : John lennon a zis asta, dar este citat de cineva intr un joc)
3. enumerati doua jocuri care au peste 15 ani vechime si sunt jucate si in zilele astea chiar la nivel competitiv. (exclus cs 1.6)

Premiile se vor da la cerere, dar e alegerea voastra daca vreti sa avansati spre mai multe raspunsuri corecte, sau doar doua si sa primiti un key.
DUPA ce primiti premiul, raspunsurile corecte se vor lua de la 0.
Aveti voia sa participati de doua ori, iar daca este lipsa de participanti, de maxim 3 ori.
Dupa ce se termina aceste raspunsuri si primesc macar un raspuns corect, voi pune alte intrebari.
Premiul cel mare (licenta cs go) o voi da dupa o anumita perioada de timp
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Give away and learn

#2
Cannab1s a fost singurul ce a raspuns la doua intrebari si merge mai departe. o sa mai scriu un tabel cu cei ce au un raspuns.

Urmatoarele intrebari:

Enumerati primele jocuri, cate puteti , care au fost revolutionare si datorita lor avem concepte dezvoltate astazi(primele jocuri de la care a plecat un concept)
Cate tipuri de rpg si derivari cunoasteti?
,,Intelegi gresit stelele reflectate in apa de acelea de pe cer." (un mag spune asta intr o carte si intr un joc)

Lista
Cannab1s -doua raspunsuri
Maffw - un raspuns din pacate.
Refix - unul singur mi a trimis.
gaby - doar unul. imi pare rau el chiar s a straduit.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Give away and learn

#3
Maine o sa pun urmatoarele intrebari.
O statistica scurta :
Cannabis 5 raspunsuri corecte
Refix 3 raspunsuri. - a primit keyul , si are resetat toate raspunsurile. o ia de la 0 pentru urmatoarele intrebari.
Vincent doua raspunsuri.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Give away and learn

#4
Urmatoarele
1.Numeste 3 jocuri ce au mai multe caractere principale si poti juca cu cel putin doua.
2.dati-mi exemplu de un joc foarte complex RTS ce simuleaza era medievala. sa se bazeze pe orice aspect cum ar fi politica medievala, insuratoarea cu o fata de nobil pentru a ti asigura teritoriul samd.
3.cel mai asteptat joc al anului 2016 si in acelasi timp cel mai fail ca sa zic asa este.....
4.Numeste cel putin 4 jocuri ce au fost sau vor fi (din surse sigure) remasterizate pentru HD sau 4K si sunt foarte vechi.
5. Daca ar fi sa creezi un joc, de ce ai avea nevoie pentru a fi cumparat si a avea incasari mari? (atentie, vreau sa detaliati, nu doar sa enumerati niste factori)

Voi mai pune inca 3 intrebari, vor fi ultimele, pentru ca voi sa castigati licenta cs go.
la revedere si bafta la gasit intrebarile pe Google@!
@VincenT, @.caNnab1s., @#ReFix., @<D3$Tr0Y>.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Give away and learn

#5
ok baieti, avem asa.
cannabis are 9 raspunsuri corecte -pardon ai 7 si jumatate nu am calculat bine.
maffw un raspuns.
refix, dupa ce i a fost resetat totul, surprinzator, are 3 puncte jumatate
gaby 4 puncte
Vincent 6 puncte imi spui daca vrei premiu sau mai departe
destroy are in total 4,5 din ce am calculat eu pana acum
Redfucker 2
daca am omis pe cineva, pm.
urmatoarele intrebari si ultimele le voi pune luni cel tarziu. marti spre miercuri va primiti toti licentele, si da, sper ca v a placut ce am facut pana acum si poate chiar a ti invatat cate ceva.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Give away and learn

#6
1. a aparut in anul 2006 si este continuarea unei lungi serii din 1994, se spune ca numai fifa ii concura la popularitate. jocul avea sa continue povestea celui din 2005 cu alt oras , alte caractere si sa aiba implementari noi, cum ar fi : un coechipier sa fie tank, altul sa gaseasca scurtaturi, altul sa te ajute sa treci. Jocul a avut opinii impartite si nu a fost considerat asa de succes ca cel din 2005 si 2004 , si a avut ca succesor in anul 2007 , 2009 pana in 2015 alte serii ce au inceput sa decada. Toate aceste jocuri, sau cel putin majoritatea, s au bucurat de un story. implementari la fiecare titlu, chiar daca unele au esuat, si mult hate începând din anul 2012. ------ despre ce joc vorbesc, din anul 2006?
2.credeti ca romanii au contribuit vreoadata la crearea unui joc? bineinteles, numiti care.
3.cat de mult ti ai dori sa castige altcineva un key gen cs go in locul tau? enumerati daca da, cine.

Inital la ultima intrebare aveam alte planuri, dar nu am putut sa l pun in aplicare.
intrebarile nu sunt grele, si eu nu sunt dictator, daca cumva, sunteti in spatele unui joc cu o jumatate de punct, o sa vi l iau.
Counter strike 1.6 este mai scump decat credeam pe g2a, asa ca daca castigati multi si nu ma pot incadra in buget, as dori sa apelez la intelegerea voastra si sa iau la altii, care au rabdare , când mai fac rost de bani. gen acum este 6 euro cs 1.6 eu ma asteptam sa fie 3, daca castigati 3 cs 1.6, si doi cs go as da 40 de e in total, si nu imi permit. o sa discut cu fiecare dupa ce calculez raspunsurile.

@.caNnab1s. , @<D3$Tr0Y>. , @#Gaby , @#ReFix. , @Maffw , @Byence
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Give away and learn

#7
OK, va multumesc ca ati raspuns cu bun simt, unora chiar le a placut ce am facut eu, si consider ca eu prin ceea ce fac, ajut intr un fel comunitatea. daca voi nu considerati asta, inseamna ca nu am gandit.
Problema pe care vreau sa o pun in discutie este ca , i am trimis pm si lui karma, am avut probleme cu banii. cert e ca nu mai am acum, si cei care ati ramas, adica gaby, refix, Vincent, karma, si redfucker, primit premiile când fac rost, e foarte simplu. s-ar putea sa mii dea colegul banii zilele astea si mai dau.
Ce primiti fiecare:
Gaby cs1.6
karma - 5 premium keys
refix, alege ceva keyuri
Vincent -cs go
si redfucker, un skin de 1 euro cred. o sa ma mai uit o data.
daca am omis pe cineva pm, daca nu va convine ca nu am dat la toti, trebuie sa intelegeti ca daca as fi putut v-as fi dat.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: Give away and learn

#8
OK, va multumesc ca ati raspuns cu bun simt, unora chiar le a placut ce am facut eu, si consider ca eu prin ceea ce fac, ajut intr un fel comunitatea. daca voi nu considerati asta, inseamna ca nu am gandit.
Problema pe care vreau sa o pun in discutie este ca , i am trimis pm si lui karma, am avut probleme cu banii. cert e ca nu mai am acum, si cei care ati ramas, adica gaby, refix, Vincent, karma, si redfucker, primit premiile când fac rost, e foarte simplu. s-ar putea sa mii dea colegul banii zilele astea si mai dau.
Ce primiti fiecare:
Gaby cs1.6
karma - 5 premium keys
refix, alege ceva keyuri
Vincent -cs go
si redfucker, un skin de 1 euro cred. o sa ma mai uit o data.
daca am omis pe cineva pm, daca nu va convine ca nu am dat la toti, trebuie sa intelegeti ca daca as fi putut v-as fi dat.
Rezolvat.
Imagine
Imagine
Încuiat

Înapoi la “Giveaways”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori