[DFC] Design for Community - Editia a XV-a

#1
In perioada 16.06.2016 - 28.06.2016 organizam concursul Design For Community prin care membrii comunitatii pot participa cu propriile creatii la design-ul forumului.
Pentru Editia a XV-a, tema concursului sunt Icon-urile pentru Forum.


Perioada de Inscriere: 16.06.2016 - 26.06.2016
Perioada de Votare: 27.06.2016 -15.07.2016


  • Cerinte pentru a putea sa va inscrieti in concurs:
  • Trebuie sa creati un Pachet de Icon-uri care sa contina urmatoarele: Pro, Contra, Respins, Acceptat,Topic Inchis, Topic Redeschis, Warn.
  • Este obligatoriu folosirea unui mic text "EuropaCs.Ro" pe fiecare icon.
  • Este obligatorie prezenarea fiecarui icon sub format PNG si PSD.
  • Dimensiunea icon-urilor trebui sa fie intre 170x70.
  • Titlul PM-ului trimis pentru inscriere trebuie sa fie: [DFC] Numele Tau.


Premiul acestui concurs: Gradul de Lider Designer + Rang-ul de "Castigator Competitii" + VIP timp de o luna pe unul din serverele:
  • Cs.EuropaCs.Ro
  • Zm.EuropaCs.Ro


Pentru a va inscrie trebuie sa-mi trimiteti un PM cu urmatorul model completat pana pe 25.06.2016 ora 20:59 :

Nume Real:
Varsta:
Email:
Vechimea pe forum:
Gradele pe care le detii:
Link de Download a Pachetului(-elor) cu icon-uri:

Pentru a copia modelul, selectati textul de mai jos, dati "Copiere" (click dreapta si "Copy" sau CTRL+C) si apoi dati "Lipire" (click dreapta si "Paste" sau CTRL+V) in acest topic.

Cod: Selectaţi tot

[b][color=#FF0000]Nume Real:[/color][/b]
[b][color=#FF0000]Varsta:[/color][/b]
[b][color=#FF0000]Email:[/color][/b]
[b][color=#FF0000]Vechimea pe forum:[/color][/b]
[b][color=#FF0000]Gradele pe care le detii:[/color][/b]
[b][color=#FF0000]Link de Download a Pachetului(-elor) cu icon-uri:[/color][/b]
Reguli:
  • 1. Vor vota doar Co-Administratorii si Administratorii.
  • 2. Designerii sunt obligati sa participe cu cel putin 1 pachet.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [DFC] Design for Community - Editia a XV-a

#2
Am pus mai devreme deoarece nu mai trimitea nimeni. Votarea ramane pana pe 28.06.2016.


Pachetul 1:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine



Pachetul 2:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine



Pachetul 3:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine



Pachetul 4:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine



Pachetul 5:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine



Pachetul 6:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine



Pachetul 7:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine



Pachetul 8:
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine

N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [DFC] Design for Community - Editia a XV-a

#3
As vrea sa incep votul meu prin a comenta aceste orori ale designului,ca altcumva nu le pot numi.
Incepem cu prima lucrare...In primul rand nu imi place la ele ca le-ai inchis intr-un dreptunghi,parca le-ai bagat intr-o cusca.Conturul ala alb prima cusca,apoi al doilea contur colorat a doua cusca,groaznic...La unele scrisul e inghisuit,la altele e labartat,deci nici nu am cuvinte pentru uratenia aia...Ti-as da nota -infinit,dar e prea mare.
Lucrarea 2.Mai,sa stii ca arata binisor as putea spune,ceea ce ma deranjeaza este faptul ca la tc ai scris "topic inchis"si la tr "t.redeschis"...Nu se procedeaza asa,e de prost gust...Ori le prescurtezi pe amandoua,ori le scrii in intregime,desi mai frumos apar in intregime...Apoi faptul ca la acceptat ai pus bifa si la respins ai pus semnul de la warn,iarasi este o prostie colosala...Bifa si x-ul sunt doua lucruri antitetice...Daca pui bifa la acceptat,atunci la respins pui X...Daca pui la pro bifa,atunci pui la contra x...Si inca ceva,la warn se pune semnul de la respins ca asa este si pe forum,sa stiti toti de acum pe viitor...
Design-ul e destul de ok,dar simplu si faptul ca acele imagini de langa le-ai pus foarte prost,e pana la urma un pachet groaznic,idem pachetul 1.
Lucrarea 3.Ce pot sa zic,acelasi cacat ca si la pachetul 2...Semnul de la warn e groaznic...Semnul ala inseamna "interzis",ce legatura are el cu avertismentul?...Ganditi totusi cand faceti ceva...Insa apreciez faptul ca la topic inchis si topic redeschis ai scris intreg,insa tot nu as putea sa te votez pentru celelalte greseli colosale...Esti aproape de -infinit :D
Lucrarea 4.In sfarsit o lucrare la care acceptat si respins au iconita buna...Pai daca la pro ai pus un like practic,de ce la contra nu ai pus un dislike?...Aici ai dat cu bata in balta...Cum am mai zis,semnul de la contra al tau trebuie la warn...Ai scris prescurtat la tc si tr,ceea ce e urat si acele lacaturi de la tc si tr sunt atata de urate ca ma orbesc daca le privesc...Deci -infinit.
Lucrarea 5.E cea mai urata lucrare dintre toate...OMG,nu stiu cum ai putut face un cacat asa mare...Acele litere puse deasupra parca arata ca semnul ala de handicapati cand mergi sa parchezi...OMG,e groaznic....Al doilea lucru pe care il detest este faptul ca la tc si tr ai pus la unu prescurtat si la celalat intreg,absolut groaznic...Iar la warn acel w pus deasupra,chiar daca ai vrut sa fie cu stil,parca e litera de aia din desenele animate,prost facuta...In rest e groaznic,nu exista nota pentru hidosenia asta.
Lucrarea 6.Nu pot sa zic ca e foarte urat,dar e prea simplu...Noi suntem o comunitate complicata,nu asa simpla...Nu prea stiu ce sa spun,insa acele litere cu italic si modificate parca genetic,nu prea dau chiar asa bine...Poate daca le modificai in alt mod,da,in rest e bine...Nota 0.
Lucrarea 7.Nu imi place deloc...Ai inceput sa faci cu omuleti si la tc ai pus un cufar,ca ce chestie? =))...Arata dezastruos...Apoi omuletii aia sunt asa de urati incat imi vine sa imi dau foc cand ii vad...Ala de la respins pare a fi labar,si ala de la warn ma face sa imi dau cutit...
Oricum,ideea e buna,dar daca alegeai omuleti calumea...La fel ca si la altii,povestea cu tr si tc prescurtat si intreg...Culorile de la iconite sunt foarte urate si alese prost,in rest ce sa zic,-infinit :D
Lucrarea 8.Alta cusca in care inchizi iconurile,macar de data asta este transparenta...Imi place ca e scris ingrosat,dar sunt simple si fara nici o frumusete...Nu prea stiu ce sa zic infara de faptul ca sunt naspa.

CHIAR DACA NU IMI PLACE NICI UN PACHET,VOTUL MEU SE INDREAPTA CATRE PACHETUL 3.
Sper ca in viitor sa imi asculti sfatul.
"Datoria mea a platit-o EL,
Sangele ce-a curs este-al lui IISUS
De blestem,pacat nu mai sunt legat
Fiul a platit,sunt eliberat"

Re: [DFC] Design for Community - Editia a XV-a

#4
La pachetul 2, la respins e totusi cam mult blur,iar la fel cum zice si Danny, ori pui Topic Inchis si Topic Deschis,ori T.Inchis si T.Deschis ...
La pachetul 4 sunt aceleasi lacate la topic inchis si topic deschis... Topic inchis = lacat inchis , Topic deschis = lacat deschis. Logic :D
La pachetul 3 "warn" nu e la aceiasi dimensiune cu celelalte si are drop shadow prea mare. Dar totusi votez tot 3.
Restul nu discut. Am discutat ce era mai "bun".


la prima vedere pareau creatii destul de reusite,dar cautand greselile,nu mai sunt chiar asa perfecte.


Votez pachetul 3.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [DFC] Design for Community - Editia a XV-a

#5
vOTEZ PACHETUL 5 ...ESTE CEVA NOU un stil care nu lam avut pana acum ..
Restul se cam aseamana cu cele din trecut ..

Cat despre pachetul 3 .. mi se pare mult prea simplu mult prea comun.. exact acele semne care au fost ..si tot asa..




Votul meu va ramane pentru pachetul nr 5
[bulina]Skype : florinciprian94[/bulina]

Re: [DFC] Design for Community - Editia a XV-a

#6
Perioada de votare a fost prelungita si de asemenea si ziua in care vom alege icon-urile castigatoare si le vom modifica cu cele actuale.

Pentru urmatorul DFC, textul secundar va trebui sa se includa in cel principal,deoarece se gasesc tot felul de "copiatori" care sa ne ia lucrarile si sa schimbe textul secundar. Vom incerca pe viitor ca lucrarile nostre,sa ramana doar pentru noi,nu si pentru altii care nu vor sa munceasca si sa ia totul gata facut.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [DFC] Design for Community - Editia a XV-a

#7
Votez fara sa ma fi uitat la comentariile de mai sus.
Pot spune ca in top 3 sunt: Pachetul nr 2, pachetul nr 4 si 5. Insa deoarece imi place stilul simplu in aceasta perioada, votez pentru pachetul nr 4.
In schimb, chiar imi place foarte mult stilul pachetului 5 :). Dezavantajul este faptul ca acum, din punctul meu de vedere, pachetul cu nr 4 merge mai ok cu tema forumului.
Contact:
1. Pe forum: PM
2. Skype: europacs (CrYyStI EuropaCs.Ro )
3. FaceBook: Cristi EuropaCs

Disponibilitate : Joi - Duminică (10-22)
Număr de telefon : 0734 750 538
Imp: Dacă nu răspund, lăsa-ți un sms!

Re: [DFC] Design for Community - Editia a XV-a

#8
Etapa de Votare a luat sfarsit.

Pachetul numarul 1: xXAndyXx - 0 voturi
Pachetul numarul 2: MadneSS - 0 voturi
Pachetul numarul 3: ReaDyX. - 2 voturi
Pachetul numarul 4: Mr.Optical - 1 vot
Pachetul numarul 5: ReaDyX. -1 vot
Pachetul numarul 6: cLick - 0 voturi
Pachetul numarul 7: Mr.Royal - 0 voturi
Pachetul numarul 8: cLick - 0 voturi


Pachetul castigator este cel cu numarul 3
Castigatorul este: ReaDyX.

Pentru VIP timp de 1 luna pe Zm.EuropaCs.Ro trimite-i urmatoarele date prin PM lui CrYyStI:

Cod: Selectaţi tot

Nume VIP:
PassWord:
Email:
Numele tau de pe forum:
@[DFC] Design for Community - Editia a XV-a
[/b]
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae
Încuiat

Înapoi la “Competitii EuropaCs”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator