EuropaCs - Canale de YouTube

#1
Vrem sa va oferim un mediu cat mai placut alaturi de noi si sa ne distram impreuna, de aceea va punem la dispozitie doua canale de YouTube pe care va puteti face public content-ul intregii noastre comunitati, si chiar si altor oameni.
Imagine
Imagine
Imagine



Va punem la dispozitie:
- Un canal de Gaming unde se vor uploada gameplay-uri in limba romana. -> https://www.youtube.com/channel/UCTUFws ... QVxTllQLtA
- Un canal de Content unde se vor uploada tutoriale si orice alte lucruri care pot ajuta la dezvoltarea comunitatii si a canalului de YouTube, de asemenea, in limba romana. -> https://www.youtube.com/channel/UCKXvn_ ... UMMWC1ClQQ

Ce trebuie sa indeplineasca videoclipul tau ca sa fie uploadat pe unul din canalele noastre:
-Sa fie filmat cu o rezolutie de minim 720p,
-Sa nu aiba mai putin de 10 minute si mai mult de 60 minute(pentru gameplay)
-Sa nu aiba mai mult de 90 minute(pentru tutoriale) - pentru tutoriale mai lungi contactati-ma
-Sa nu existe intro sau alte link-uri catre canalul dvs. , daca aveti canal propriu,acesta se va adauga in descrierea videoclipului.
-Sa nu existe muzica pe fundal in afara de cea din joc.
-Sa existe comentariu pe fundal cu sunet clar(in cazul jocurilor noi)


O modalitate de a primi videoclipul dupa ce acesta a fost filmat de dvs. este sa il uploadati pe un site de upload/download , cloud sau dropbox, iar apoi imi trimiteti link cu acesta.
O alta modalitate este sa-l urcati pe canalul dvs. de youtube (public sau nelistat) , iar apoi sa-mi dati link-ul si il voi copia de la voi de pe canal.


Membrii din staff pot incepe o serie cu un anumit joc(30 videoclipuri la 3 luni).


Alte intrebari aici, in acest topic. Cine nu poate raspunde sa intre aici: http://www.europacs.ro/forum/viewtopic. ... 66&t=60235
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: EuropaCs - Canale de YouTube

#2
O mica intrebare: daca il iei de pe youtube de pe un canal, calitatea mai este aceeasi? daca ai lua cu un program de nu scade din calitatea videoclipului ar fi mult mai usor sa uploadam.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: EuropaCs - Canale de YouTube

#3
O mica intrebare: daca il iei de pe youtube de pe un canal, calitatea mai este aceeasi? daca ai lua cu un program de nu scade din calitatea videoclipului ar fi mult mai usor sa uploadam.
Da,calitatea ramane aceiasi chiar daca este luat de pe youtube cu program de download.
Nu stiu insa la un video filmat 1080p60 daca va ramane la fel calitatea sau il va pune pe 1080p , la 30 fps-uri parca.

In principiu, calitatea ramane aceiasi, fie ca e downloadat de pe youtube sau de pe un site de upload/download.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: EuropaCs - Canale de YouTube

#4
Salut, as dori sa instiintez membrii ca daca vor sa nu ii mai anunt pe chat de fiecare data când pun un videoclip pe canal, sa dea click pe clopotelul de langa butonul de abonare si sa bifeze si sa dea ok. in felul asta vor vedea videoclipurile pe youtube la noutati.
Imagini:
https://ibb.co/cbhSvk
https://ibb.co/fKh5gQ



Canalul nu e al meu, e al vostru, asa ca ajutati ma sa l crestem. De asemenea voi mai posta un reply cu un video maine sa mi spuneti sugestii pe viitor.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Re: EuropaCs - Canale de YouTube

#5
am vazut ca cineva deja se uita frecvent la clipuri . ce sugestii aveti pentru a imbunatati ceea ce postez?

EDIT: ultimul video


Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Înapoi la “Discutii”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator