[Review]Hitman Absolution

#1
Imagine

Jocul are 5 nivele de dificultate, dintre care ultimul este creat doar pentru cei extrem de experimentati. Celor cu un temperament mai agresiv, le recomand sa nu joace peste nivelul de dificultate Normal, daca tin la tastatura si la mouse.



In noul Hitman apare conceptul de “instinct”, prin care personajul poate prezice rutele inamicilor si poate detecta obiectele care l-ar putea ajuta. Acest “instinct” este asemanator cu “Eagle Vision” din Assassins Creed sau cu “sonar vision” din Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction.

Eu am reusit sa gasesc obiecte ajutatoare din “environment” si sa ma ascund destul de bine si fara sa folosesc “instinct”. Sunt situatii cand esti obligat sa utilizezi aceasta abilitate, pentru ca nu exista alta cale decat cea in care ii omori pe toti.

Folosirea instinctului ii ofera asasinului posibiliatatea de a crea o secventa de impuscaturi pentru doborarea unor inamici.

Pentru a reusi sa faci un scor cat mai mare la oricare dintre misiuni trebuie sa fii inarmat cu multa, extrem de multa rabdare.

Gameplay-ul mi se pare foarte bine realizat si nu am sesizat buguri sau lucruri deranjante. Mi-a placut cum sunt interpuse si cum sunt realizate cutscene-urile, desi povestea jocului nu mi s-a parut extraordinara.

Nu este una dintre cele mai reusite din cate am vazut, dar nu este nici urata. In ansamblu, este o grafica realizata destul de minutios, dar care are niste probleme la efecte.

Unul din aspectele negative este lipsa de detalii la actiunea personajului cu mediul. Daca asasinul paseste printr-o balta apa ramane nemiscata sau daca trece printr-un maldar de frunze de-asemenea obiectele raman nemiscate.




Buguri

Dupa ce unul dintre paznici bea din cana de cafea, aceasta ramane suspendata in aer.

Unele personaje cheie raman blocate pe cate o actiune si trebuie sa reincarci “checkpointul” pentru ca jocul sa poata continua.

Hitman Absolution este un joc dedicat celor care au multa rabdare si sunt si destul de carcotasi pentru a putea sa ajunga la un scor cat mai ridicat. Daca esti un fan al jocurilor cu o actiune mai alerta, gen Max Payne 3, s-ar putea ca acest joc sa nu fie o alegere potrivita.
Imagine
System Requirements:

Minimum Requirements:
Intel CPU: Pentiun Dual Core E2140 1.60 Ghz
AMD CPU: Athlon 64 X2 Dual Core 3800+
Nvidia GPU: GeForce 8600 GTS 512MB
AMD GPU: Radeon HD 2900
RAM: 2GB
Direct X: DX 10
HDD Space: 10GB

Medium Requirements:
Intel CPU: Core 2 Duo E7600 3.06Ghz
AMD CPU: Phenom II X2 Black Edition
Nvidia GPU: GeForce 8800 GTS
AMD GPU: Radeon HD 6570 1GB DDR5
RAM: 4GB Direct X: DX 10
HDD Space: 10GB

Recommended Requirements:
Intel CPU: Core i5-680 3.6Ghz
AMD CPU: Athlon II X4 620
Nvidia GPU: GeForce GTX 260
AMD GPU: Radeon HD 5770 1024MB
RAM: 4GB
Direct X: DX 11
HDD Space: 10GB
Adi. « Lun Noi 16, 2015 4:40 pm » El este fondatorul !
Adi. « Lun Noi 16, 2015 4:40 pm » Redfucker e seful nostru !
Imagine
Imagine
Imagine

Re: [Review]Hitman Absolution

#2
L am butonat pe steam. Nu se compara cu cele vechi si e plictisitor. Au incercat sa bage ceva nou dar au stricat.
Cine sunt eu? (toate forumurile de aici nu mai exista)
  • Fondator pe o veche comunitate din 2009 cu numele de fastzone
  • Mod global pe mindfreak, a doua cea mai mare comunitate de suport phpbb din romania ( a fost)
  • Moderator pe vechiul cs gothic
  • Fondator pe alte comunitati.
  • Am incheiat aici tot parcursul meu, asa ca cei care stiti Alecs_in_Actiune sau PlaY4FuN asta sunt eu.
Si in prezent incerc sa fiu lifer si sa mai intru din când in când pe europacs :D

Înapoi la “Reviews Jocuri”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

cron