[Tutorial] Instalare Teamspeak 3 # Windows

#1
1. Intrati pe site-ul lor, http://teamspeak.com/downloads
2. Copiati instalarea in functie de sistemul vostru de operare. (Butonul Download) si salvati-l oriunde pe hard.
3. Deschideti executabilul copiat si apasati next.
Imagine

4. Derulati Termenii si conditiile pentru a debloca optiunea "I accept the terms of the License Agreement". Bifati optiunea si apasati Next.
Imagine

5. Bifati Install just for me si dati Next.
Imagine

6. Lasati locatia setata automat si dati Next.
7. Lasati si aici optiunea bifata, "Recomanded: Save in user own files" si dati next.
Imagine

8. Aici puteti instala si Overwolf daca doriti. Functioneaza si fara asta si chiar foarte bine. Dati next
Imagine

9. Dati install si finish dupa ce s-a terminat de instalat.

Conectarea la serverul nostru si configurarea clientului.
1. Deschideti TeamSpeak3 Client si apasati in coltul din stanga sus pe Connections
Imagine

si dupa pe Connect. ( Ctrl + S )
2. O sa va apara fereastra Connect ca in poza de mai sus.
La Server Adress scrieti ts3.europacs.ro
La nickname scrieti numele cu care veti aparea pe server.
La parola lasati liber deoarece serverul nostru nu necesita parola pentru conectare.
Dati Connect dupa completare.

3. Pentru a seta microfonul apasati ALT + P ,mergeti la Capture si faceti setarile ca in imaginea de mai jos:
Imagine


La capture device puteti pune microfonul vostru in cazul in care default nu merge. Daca nu aveti microfon lasati asa.
In cazul in care aveti 2 microfoane ( Microfon separat de Casti si Casti cu microfon ) lasati default.

La Push To Talk setati o tasta pe care va trebui sa apasati atunci cand vreti sa vorbiti. Cand apasati pe acea tasta se va activa microfonul si va vor auzi ceilalti utilizatori de pe canal.
La Continuous Transmission va sta microfonul activat mereu. Exceptand cazul in care microfonul este oprit sau dezactivat.
La Voice Activation Detection se va activa microfonul automat cand veti vorbi.

La advanced options puteti seta cum am setat si eu sau puteti lasa asa. Singura modificare care am facut-o a fost la Delay. Standard este 0.3 secs si eu am pus 0.1 secs.

Dati apply si ok.

Pentru nelamuriri va las topicul deschis pentru a ma intreba.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: [Tutorial] Instalare Teamspeak 3 # Windows

#5
E folositor acest tutorial dar cum eu nu am Pc ma intreb cum se face pe WindowsPhon :|
Pe WindowsPhone nu este o versiune buna..l-am descărcat si eu,dar nu merge sa mă conectez..pot doar sa vad cine este conectat. L-am instalat si pe PC ,dar nu-mi mai merge microfonul..
Detinator ZmC.EuropaCs.Ro
Contact:
1. Pe forum: PM
2 Telefon: 0722206603
3. Skype: totoi_ciprian (Ciprian Totoi)
5. Chat Steam: cypryan17
6. Ts3: Ts3.EuropaCs.Ro

Înapoi la “Tutoriale Forum Originale”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori