Neffos X1, Neffos X1 Max, preturi in Romania

#1
Neffos X1, Neffos X1 Max, preturi in Romania, telefoane TP Link lansate proaspat de catre aceasta companie ce isi imbunatateste portofoliul, trebuie sa stiti ca nu sunt singurele lor telefoane mobile si chiar daca ei sunt cunoscuti mai ales prin modelele de routere, se ocupa si cu asa ceva.

Nu cred ca sunt telefoane concepute 100% si produse chiar de catre ei, asta conteaza mai putin, partea interesanta este aceea ca Neffos X1 si Neffos X1 Max sunt telefoane cu specificatii tehnice destul de bune si preturi ok, insa sunt dotate cu procesoare MediaTEK Helio P10 pe care le stim deja de ceva vreme si le-am vazut pe o gramada de telefoane chinezesti, asta inseamna ca aceste doua terminale nu prea aduc nimic nou sau inedit.

Trebuie sa remarc si pretul variantei cu 4GB RAM, acesta este cam mare pentru 2017 si pentru configuratia respectiva.
Imagine

“Cu această a treia serie de smartphone-uri Neffos considerăm că răspundem mult mai bine exigențelor unei piețe mature precum cea din România. Neffos X1 vine cu specificații de top, un design premium și, în plus, acestea se bucura de un preț foarte bun”, a declarat Simona Nijnic, Category Manager – TP-Link România.

Helio P10 MT6755 a fost lansat la final de 2015, procesor cu 8 nuclee ce este intalnit acum pe ambele modele, specificatiile tehnice le vedeti mai jos:
Imagine

Neffos X1

Ecran de tip IPS, diagonala de 5 inch, rezoluție 1280×720 pixeli, 293 ppi densitatea de pixeli
Procesor MediaTek Helio P10 cu 8 nuclee, 28nm, Cortex A53, max 2.0 GHz
3GB memorie RAM 32-bit single-channel 933 MHz LPDDR3 (7.4 GB/sec) si 32 GB stocare interna
Sistem de operare Android 6.0 Marshmallow
Placa grafica de tip Mali-T860 MP2 700 MHz
Conectivitate Dual SIM, 4G, GPS, Bluetooth, WiFi, senzor amprente
Camera principala de 13 MP cu filmare FHD, camera secundara de 5MP
Acumulator cu o capacitate de 2250 mAh, 7.95 mm in grosime si 163 g, Neffos X1 are un pret de 899 lei.
Neffos X1 Max (2 variante)

Ecran de tip IPS, diagonala de 5.5 inch, rezoluție FHD 1920×1080 pixeli, 403 ppi densitatea de pixeli
Procesor MediaTek Helio P10 cu 8 nuclee, 28nm, Cortex A53, max 2.0 GHz
3GB sau 4 GB memorie RAM 32-bit single-channel 933 MHz LPDDR3 (7.4 GB/sec) si 32 sau 64 GB stocare interna
Sistem de operare Android 6.0 Marshmallow
Placa grafica de tip Mali-T860 MP2 700 MHz
Conectivitate Dual SIM, 4G, GPS, Bluetooth, WiFi, senzor amprente
Camera principala de 13 MP cu filmare FHD, camera secundara de 5MP
Acumulator cu o capacitate de 3000 mAh, 7.8 mm in grosime si 181 g, Neffos X1 Max de 3GB are un pret de 1099 lei, cel de 4GB costa 1399lei, preturi recomandate.
Cand ingeri pleaca demonul sunt eu insa sa spun ca tu esti ingerul imi e tare greu
Multi mi-au zis ca nu o sa reusesc.
Dar eu nu am renuntat si am tot incercat
Pana cand am auzit :
-L-ai vazut pe dracu” ala chiar a reusit.

Re: Neffos X1, Neffos X1 Max, preturi in Romania

#2
Tu ai zis in titlu' "neffos preturi Romania".Bun, dar nu gasesc preturile in aceasta postare.Aniway, ce urmaresc eu la un tel in prim plan e camera.Sa fie cat mai fina, cat mai vizibila, clara si observ ca acest tel are 13 mp FHD pe fata ceea ce e foarte fain.Pe mn asta ma intereseaza cel mai mult la un tel..bn si softul e important, tipul de android.
EDIT: A scuze acum am vazut si preturile la final, nu am fost atent.11 mil..hmm se merita.
Imagine
Imagine

Înapoi la “Android”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator