Update-uri aduse forumului

Aici voi nota update-urile aduse forumului incepand cu data 3.05.2017.

3.05.2017:
-Au fost modificate permisiunile pentru vizualizarea chat-ului. Daca doriti sa vedeti chat-ul, va trebui sa va logati neaparat.
N-am cerut la nimeni niciodata,
Chiar de-a fost sa rabd, in viata mea.
Am dat totul fara nici o plata,
Nevoind nimic sa mi se dea.

@Virgil Carianopol
Vezi-ti de treaba si retine:
"E treaba ta sa spui ce vrei si sa nu conteze pentru nimeni".

@Kazi Ploae

Re: Update-uri aduse forumului

4.05.2017:
-Imaginile se vor redimensiona automat indiferent de dimensiunea acestora. Nu mai este nevoie sa folositi spoiler pentru a nu deforma subiectele. Pentru a vizualiza dimensiunea originala, apasati pe imagine.

@Virgil Carianopol

@Kazi Ploae

4.05.2017:
-Bug remediat la sistemul de Mention. Puteti mentiona mai multe persoane in acelasi mesaj.
Exemplu: @username sau @user name daca numele este cu spatiu.
Puteti opri notificarea mentionarilor din Panoul Utilizatorului - Preferinte Forum.

@Virgil Carianopol

@Kazi Ploae

10.05.2017

-A fost schimbata tema.
-S-a renuntat la "Chestionarul Saptamanii" si "Anunturi" din header-ul paginii.

Pentru alte modificari si bug-uri l a aceasta tema, v-as ruga sa intrati la Propuneri Forum si sa faceti o propunere.

@Virgil Carianopol

@Kazi Ploae

03.06.2017

-A fost adaugat index al forumului: http://europacs.ro/ . Momentan acesta este optimizat pentru computere, in curand se va optimiza si pentru telefon.
-A fost adaugata o mica reclama in fiecare topic si pe prima pagina. Aceasta reclama este sigura din punct de vedere al virusilor. Site-urile puse sunt verificate si nu exista posibilitatea de a lua virusi daca dati click pe ele. Prin apasarea pe reclame sustineti comunitatea, sau doar prin dezactivarea programelor care restrictioneaza reclamele(gen adblock), lasati-le sa fie afisate. Nu voi pune reclame care vor dauna forumului si nu vor fi reclame mai mari decat acestea.
-A fost adaugata recent pagina pentru a dona pentru ePremium: epremium.php
-Au fost adaugate iconite personalizate in dreptul numelui. Acestea pot fi "Special User", in forma de coroana; "Donator", in forma de stea; "Custom Title" si "Custom Image", acestea pot fi personalizate pentru fiecare user in parte. Donatorii ePremium vor primi Donator si isi pot alege Custom Title si Custom Image o singura data. Acestea sunt permanente.
"Special User" se da persoanelor care ajuta comunitatea in alte moduri decat financiar. Se acorda doar persoanelor alese de Administratori.
-Au fost adaugate iconite pentru concursurile "SOTW" si "AOTW". In fiecare topic sub campurile de la profil vor aparea iconitele respective daca ati castigat cel putin o data unul din concursuri. Acestea vor contine datele cand ati castigat competitiile si sunt permanente. Acestea vor fi vizibile si in profilul utilizatorului sub avatar.

Probleme:
-La postarea link-urilor externe sau a codurilor din cauza serverului pe care a fost schimbat forumul. O perioada veti intampina probleme la postarea anumitor coduri sau link-uri. Va fi totul in regula dupa ce securitatea serverului "retine" aceste link-uri/coduri.
-La postarea videoclipurilor de YouTube in mesaje sau la semnatura. Aceasta este datorata tot securitatii serverului.

*Problema cu securitatea a mai fost acum ceva timp si s-a rezolvat in timp.

@Virgil Carianopol

@Kazi Ploae

05.06.2017

-A fost adaugat un nou stil: "EuropaCs_v1.0D" . Acesta are sidebar-ul cu top 10 postatori jos, sub chat, iar categoriile se intind pe toata lungimea forumului. Puteti schimba stilul din Panoul Utilizatorului-Preferinte-Stilul meu.

@Virgil Carianopol

@Kazi Ploae

12.06.2017

-A fost actualizata platforma la phpBB 3.2 de la phpBB 3.0.14.
-A fost adaugat un nou sistem de Mentions, acum cu sugestii. Puteti folosi la fel ca inainte, doar ca acum va aparea o lista cu numele si voi puteti selecta de acolo. De fiecare data cand sunteti mentionati, nu veti mai primi PM, ci veti fi notificati in partea de sus, la acel clopotel(Notificari).
-Au fost adaugate sugestii de nume cand scrieti un Mesaj Privat nou sau cand adaugati un prieten.
-A fost ordonata legenda
-A fost adaugat un nou chat cu mai multe optiuni, majoritatea cu cookie-uri. Puteti folosi o culoare permanenta la font, puteti vedea arhiva chat-ului care contine ultimele 300 mesaje(in chat fiind doar ultimele 50), cand cineva face un topic, acesta va aparea in chat.

@Virgil Carianopol

@Kazi Ploae

19.06.2017

-A fost reparata adresa de email: welcome@europacs.ro ; pentru probleme la cont si alte probleme legate de partea tehnica, va rog sa trimiteti un email catre aceasta adresa.

@Virgil Carianopol

@Kazi Ploae

Înapoi la “Anunturi”